All Products
Keywords [ stainless steel coil ] match 336 Products.
Bs 3601 Carbon Steel Welded Pipe Tubes Hot Rolled Schedule 40 Seamless
| Special Pipe: | API Pipe, EMT Pipe, Thick Wall Pipe, Other |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 - 20 Mm |
| Standard: | ASTM |
Black Welding Carbon Steel Tube Pipe Sae 1040 Astm A139 Sch 40
| Special Pipe: | API Pipe, EMT Pipe, Thick Wall Pipe, Other |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 - 20 Mm |
| Standard: | ASTM |
1045 1020 ERW Low Carbon Steel Bar Rod Hot Rolled Iron Round 20mm
| Special Pipe: | API Pipe, EMT Pipe, Thick Wall Pipe, Other |
|---|---|
| Thickness: | 0.6 - 20 Mm |
| Standard: | ASTM |
2mm 3mm A36 Q235 Carbon Steel Plate Welding 1045 1055 Hot Rolled
| Product Name: | Carbon Steel Sheet/Plate |
|---|---|
| Width: | 1m-12m Or As Customer's Request |
| Standard:: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS, GB/JIS/bs/AiSi/DIN/ASTM |
Astm S335 Ms Steel Sheet SAE 1006 2mm Mild Steel Plate
| Width: | 30-4000mm |
|---|---|
| Length: | 1000-12000mm |
| Surface Finish:: | 2B/BA/HL/NO.4/8K/Embossed/Gold/Rose Gold/Black Gold |
MTC Hot Rolled Seamless Steel Tube 12M Astm A106 For Fluid Pipe
| Application: | Fluid Pipe, Boiler Pipe, Drill Pipe, Hydraulic Pipe, Gas Pipe, OIL PIPE, Chemical Fertilizer Pipe, Structure Pipe, Other |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Section Shape: | Square |
ST37 ST52 Carbon Welded Steel Pipe 15mm 10mm 12mm Mild Steel Tube
| Application: | Fluid Pipe, Boiler Pipe, Drill Pipe, Hydraulic Pipe, Gas Pipe, OIL PIPE, Chemical Fertilizer Pipe, Structure Pipe, Other |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Section Shape: | Square |
500mm Cold Drawn Seamless Pipe ERW 12M Carbon 1 Round Steel Tubing
| Application: | Fluid Pipe, Boiler Pipe, Drill Pipe, Hydraulic Pipe, Gas Pipe, OIL PIPE, Chemical Fertilizer Pipe, Structure Pipe, Other |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.6 - 20 Mm |
Aisi 1060 Carbon Steel Pipe Tube 4 Inch Black Ms Welded Q235 A192
| Application: | Fluid Pipe, Boiler Pipe, Drill Pipe, Hydraulic Pipe, Gas Pipe, OIL PIPE, Chemical Fertilizer Pipe, Structure Pipe, Other |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.6 - 20 Mm |
Ss 304 Welded Pipe Tube Hot Rolled 8 Inch Steel 316 304 Tube 2 Inch 2 Mm 1mm-150mm
| Quality: | Ss 304 Welded Pipe Tube Hot Rolled 8 Inch Steel 316 304 Tube 2 Inch 2 Mm |
|---|---|
| Payment Term: | 30%T/T Advance + 70% Balance, LC |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |

